Jak dobrze zaprojektować pomieszczenie gospodarcze?

pomieszczenie

Jak dobrze zaprojektować pomieszczenie gospodarcze? Podejmując decyzję o budowie domu warto zwrócić uwagę, by projekt uwzględniał przestrzeń na pomieszczenia gospodarcze. Projekty domów parterowych zawierają przeważnie jedno takie pomieszczenie, które w konsekwencji musi pełnić kilka funkcji. Jak je zaprojektować, aby efektywnie wykorzystać niewielką przestrzeń, a jednocześnie nie spowodować, że zmieni się w zagracony kąt? Kilka zasad, bywa, że projekty domów małych nie przewidują więcej niż jednego pomieszczenia do celów gospodarczych. Dlatego musi spełnić ono funkcję kotłowni, spiżarni, składziku na sprzęt do sprzątania, a bywa też że jest jednocześnie pralnią i suszarnią. Podłoga i ściany z pomieszczenia gospodarczego korzystamy często, dlatego ważne, aby łatwo w nim było utrzymać czystość. Dodatkowo, jeśli owo pomieszczenie jest kotłownią, nie może być wyłożone produktami łatwopalnymi. Najlepiej sprawdzi się glazura i terakota. Kocioł bezwzględnie musi być w pobliżu kanału wentylacyjnego i spalinowego, a jednocześnie dostęp do niego powinien być łatwy w razie jakiegokolwiek serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *