Przegląd ciągnika – na co zwrócić uwagę?

ciagnik naprawyNie wszystkie awarie w ciągnikach rolniczych mogą zostać usunięte samodzielnie. W przypadku niesprawności podnośnika czy pompy warto udać się do serwisu i określić przyczynę defektu, zwłaszcza że w wielu przypadkach nie wystarczy podjęcie rutynowego działania takiego jak wymiana oleju czy zmiana uszczelek. Oto kilka najważniejszych części ciągnika, które najczęściej ulegają awarii. Podnośnik hydrauliczny, dokonując przeglądu silnika, warto zwrócić szczególną uwagę na podnośnik hydrauliczny, w którym dość szybko dochodzi do zużycia uszczelek i innym mniejszych części. Jedną z najczęstszych przyczyn niesprawności ciągnika jest nieprawidłowa praca podnośnika hydraulicznego spowodowana zwykle niedostateczną ilością oleju. Usunięcie usterki opiera się na uzupełnieniu oleju w zbiorniku i tylnym moście, sprawdzeniu napędu suwaka, włączeniu napędu pompy lub prawidłowym ustawieniu dźwigni. W przypadku zbyt wolnego podnoszenia zaleca się oczyszczenie kosza ssącego lub wymianę podkładek uszczelniających. Jeżeli podnośnik opada chwilę po podnoszeniu, konieczna jest pomoc serwisanta. Możliwymi przyczynami zakłóceń pracy podnośnika są niesprawne uszczelki, kulki i tłoki uszczelniające lub tłokowe pierścienie hydrauliczne. W przypadku gdy podnośnik się nie opuszcza, a my podejrzewamy pęknięcie sprężyny zaworu zwrotnego, konieczna jest jej wymiana. Oprócz tego warto oczyścić suwak i nasmarować go olejem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *