Folia do sianokiszonki

Prawidłowo zakiszona sianokiszonka, staje się coraz bardziej popularna pasza dla bydła i krów mlecznych. Sianokiszonki w belach to jedna z najwygodniejszych do transportu pasz, dzięki foliom do sianokiszonek przygotowanie paszy przebiega łatwo i szybko, a jej późniejszy transport nie stwarza problemów. Jest wiele różnych sposobów przygotowywania sianokiszonek, najpopularniejszym sposobem jest balowanie gdzie folia do sianokiszonki stanowi o prawidłowym zakiszeniu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai foli najpopularniejsze wymiary foli do zawijarek to 500 mm lub 750 mm. Coraz popularniejszym staje się przygotowanie sianokiszonki z mieszanek traw i roślin motylkowych, tak przygotowana kiszonka zawiera znaczny wzrost mikroelementów, makroelementów oraz znacznie więcej białka niż kiszonka z traw. Przy koszeniu należy uwzględnić odpowiednia wysokość na jakiej następuje skoszenie traw, optymalna wysokością jest ta pomiędzy 5-8 cm, podczas zakiszania zastosować tez można dostępne na rynku środki wspomagające proces zakiszania oraz poprawiające strawność paszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *