Ministerstwo Infrastruktury przeciwne przejazdom kombajnów z hederem

kombajn zbożowyPropozycja KRIR dotycząca zmian przepisów umożliwiająca przejazd kombajnów zbożowych o szerokości przekraczającej 3,5 metra, jako pojazdów nienormatywnych w ocenie Ministra Infrastruktury negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo dla uczestników dróg. Parametry techniczne zarówno dróg powiatowych jak i gminnych nie pozwalają na bezpieczny przejazd kombajnów z zamontowanym hederem. Przejazd powinien odbywać się z zdemontowanym hederem, w położeniu transportowym, wtedy szerokość nie będzie przekraczać 3,5 metra. Zarząd KRIR zdecydował o ponownym wystąpieniu do MRiRW w celu podniesienia kwestii przejazdów kombajnów zbożowych z hederem w okresie żniw podczas uzgodnień międzyresortowych nowelizacji Prawa o ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *