UE posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa

rybyW dniach 15-16 grudnia odbyło sie posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa i Rybołówstwa Unii Europejskiej. Odbyły się dwie ważne debaty. Pierwsza dotycząca przyszłości polityki rozwoju obszarów wiejskich w ramach WPR po 2013 roku. Druga obejmowała zagadnienia związane z uproszczeniem polityki rolnej.

Ministrowie podkreślali potrzebę utrzymania silnej wspólnej polityki rolnej po roku 2013, zapewniającą dostarczenie konsumentom wysokiej jakości żywności oraz poruszano sprawy związane z klimatem, energią odnawialną. Polska prezydencja uzyskała także polityczne porozumienie w kwestii programu pomocy żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących w Unii Europejskiej. Osiągnięte z bardzo dużym wysiłkiem porozumienie Rady i Parlamentu Europejskiego zapewni kontynuację programu w latach 2012 – 2013. Roczny budżet programu ustalono na kwotę 500 mln euro. Ministrowie rolnictwa w otwartej dla publiczności debacie po raz pierwszy wypowiedzieli się na temat polityki rozwoju obszarów wiejskich po 2013r.
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *