Wiata na maszyny rolnicze

Wiata na maszyny rolnicze znajduje się obecnie w prawie każdym gospodarstwie rolnym, aby jak najlepiej spełniała swoje warunki przed jej budowa przygotować trzeba odpowiedni projekt. Wiata nie jest kosztownym ani trudnym w realizacji budynkiem, część rolników projektuje wiatę samodzielnie, prawidłowy projekt wiaty powinien uwzględniać wiele czynników, przede wszystkim lokalizacje wiaty, odległość od innych budynków, usytuowanie spadu dachu, kat nachylenia dachu, wysokość samej wiaty, odległość od rosnących drzew oraz zapewnienia miejsca na dogodny przejazd i dojazd. Wiata powinna oczywiście zapewniać ochronę przechowywanym tam maszynom oraz swobodne nimi manewrowanie. Warto w projekcie uwzględnić również ewentualne powiększenie parku maszynowego i zdecydować się na wiatę segmentowa, w tym przypadku łatwo rozbudować wiatę o kolejna powierzchnie użytkowa. Najpopularniejsze wiaty posiadają dach jednospadowy i murowane ściany boczne, stosuje się również wiaty z konstrukcji stalowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *