Ceny produktów mleczarskich bez zmian

mlekoCeny produktów mleczarskich pozostały na stałym poziomie wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa. Wiąże się to między innymi z ustabilizowaniem się cen na rynku europejskim. Przedstawiciele branży mleczarskiej twierdzą że jeszcze za wcześnie aby mówić o końcu kryzysu w branży mleczarskiej. Sytuacja zaczęła się poprawiać w pierwszym półroczu przyszłego roku, rentowność branży wynosiła wtedy 3,5%, sytuacja była ta spowodowana przede wszystkim obniżeniem cen skupu surowca, a nie zwiększeniem popytu na przetwory mleczarskie. Wzrost cen zbytu w branży mleczarskiej może mieć charakter krótkotrwały, wyższe ceny mogą zmniejszyć zainteresowanie zakupem wśród konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *