Interwencyjny skup zbóż

silosPolscy rolnicy zaoferowali już do sprzedaży 250 tysięcy ton zbóż, oferty można składać do maja. Cena skupu w interwencji wynosi 101 euro za tonę, atrakcyjne jest to głównie dla producentów jęczmienia. Rolnicy oraz  przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na oddanie ziarna w systemie skupu interwencyjnego na zapłatę mogą liczyć najwcześniej po miesiącu od dostawy. Agencja Rynku Rolnego ocenia iż jest w stanie przechować około 750 tysięcy ton zbóż. Prognozuje również iż rolnicy będą chcieli sprzedać około 400 tysięcy zbóż. Wielu rolników sprzeda także zboża poza interwencyjnym skupem, im dłużej je przechowają tym otrzymają wyższa cenę za tonę surowca, niestety przechowywanie zbóż wiąże się również z kosztami jak i odroczona platnoscia, dlatego wielu rolnikow zwlaszcza tych ktorzy potrzebuja obrotu gotowki decyduje sie na  sprzedaz interwencyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *