Przechowywanie owoców i warzyw

Obecnie na rynku owoców i warzyw panują nieco inne standardy niż kilkanaście lat temu, obecnie prawa rynku wymuszają na rolniku przechowywanie wyprodukowanych przez niego plonów, w innym wypadku rolnik otrzyma znacznie niższą cenę za wyprodukowane płody rolne. Male i średnie gospodarstwa rolne rzadko znajdują stałych odbiorców na swoje produkty, sezonowość produkcji również nie sprzyja rolnikom, przy niewielkiej produkcji rolnicy indywidualni nie mogą pozwolić sobie na reklamę. Niektórzy producenci zrzeszają się w grupy producenckie, dzięki czemu mogą przy sprzedaży plonów negocjować ceny. Sadownicy i producenci warzyw decydują się na specjalne pomieszczenia, chłodnie w których owoce i warzywa podczas przechowywania nie tracą na jakości. Podczas projektu takiej przechowalni należy wszystko starannie zaplanować, ilość skrzyń i palet, odpowiednio zaprojektowane przejścia komunikacyjne, specjalne pomieszczenie dla sortowni. Dzięki przechowywaniu plonów rolnicy mogą zaoferować wysokiej jakości płody rolne w wyższych cenach skupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *