Tańsze pasze przemysłowe

W analizie Banku Gospodarki Żywnościowej objęto ceny pasz przemysłowych. Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju wsi podało iż w listopadzie ceny pasz przemysłowych spadły od 0,3 do 2,5 %. Największe spadki były w przypadku pasz pełno porcjowych dla cieląt niestety wzrosły ceny mleka zastępczego dla cieląt. Nieznacznie wzrosły również ceny pasz prestarter i starter dla trzody chlewnej. Jednak jeśli ceny porównamy do okresu dłuższego niż jeden miesiąc okaże się ze pasze prestarter i starter również uległy obniżce cen obecnie tona kosztuje w granicach 1500zl, a w maju 2014 ponad 1800zl. Pozostałe mieszanki dla bydła trzody chlewnej i drobiu w listopadzie były tańsze niż w październiku 2014 roku. Przewiduje się również nieznaczny spadek cen pasz w grudniu. Z powodu obniżki cen śruty sojowej na rynkach światowych. Niestety mniej optymistyczne prognozy dotyczące 2015 roku, prawdopodobnie ceny w styczniu/lutym znów wzrosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *