Środki ochrony roślin

roslinUstawa o ochronie roślin w zwalczaniu chwastów, chorób i szkodników określa dokładnie zasady i kolejność stosowania metod i zabiegów chroniących uprawy. Przed zastosowaniem środków toksycznych powinniśmy wykorzystać dostępne środki biologiczne i ekologiczne. Jeżeli jednak po ich zastosowaniu ze zauważymy oczekiwanych rezultatów zastosujmy szczególne środki bezpieczeństwa, przed użyciem środków silnie toksycznych. Sprawdźmy informacje dotyczące dopuszczona do obrotu oraz zgodność z zaleceniami na etykiecie, oraz komunikat o zagrożeniu zdrowia człowieka, zwierząt lub środowiska. W przypadku zastosowania środków zabronionych, możemy liczyć się z konsekwencjami karnymi i inspekcją Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Ochron roślin nie ogranicza się jedynie do oprysku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *