Walka z kretami – bezpieczeństwo gleby

kret kretyDlaczego siatki na krety są bezpieczniejsze, niż inne środki chemiczne lub pułapki na krety? Ponieważ dzięki siatce chronimy całą przestrzeń. W przypadku pułapek musimy liczyć na cud, aby kret ponownie wyszedł tym samym kopcem, czego zwykle nie robi. Jeżeli zastosujemy środki chemiczne, możemy pożegnać się z żyzną glebą – chemia potrafi zniszczyć nawet najzdrowszą glebę, skutkując brakiem możliwości ponownego zasadzenia trawy lub innych roślin. Tylko siatki na krety chronią całą powierzchnię, robiąc to w sposób skuteczny i bezpieczny dla gleby. Ich specjalna konstrukcja nie tylko nie przeszkadza roślinom, ale także ludziom, którzy mogą bez problemu korzystać z okazałości trawnika. Ogrodnicy zgodnie uznali siatki na krety jako najlepszy sposób do walki z podziemnymi szkodnikami. Jedna przestroga przed zakupem – wybierajmy siatki tylko tych sprawdzonych producentów. Wtedy mamy pewność, że produkt jest bezpieczny zarówno dla gleby, jak i dla użytkowników ogrodu. Wbrew pozorom siatka to także bardzo humanitarny sposób na krety – zagradzamy powierzchnię, ale nie atakujemy kretów pułapkami lub trutkami. Pieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *