Niemcy – przekroczone limity produkcji mleka

FAMMU/FAPA poinformowało iż Niemieckie dostawy mleka przekroczyły obowiązujące limity, mimo iż limit na ten okres jest o 1% większy niż w ubiegłym roku. Ogólna wartość dostaw mleka w Niemczech wynosiła 17,55 mln ton i była o 2% większa niż w ubiegłym roku. Kwota mleczna przekroczona została o 0,7%, co więcej analitycy przewidują iż wzrostowy trend nie ulegnie zmianie w kolejnym roku i Niemcy znów będą musieli uiścić opłaty karne za przekroczenie kwoty mlecznej. W przeszłości Niemcy otrzymali kare za przekroczona kwotę mleczna w sezonie 2007/2008. Dynamika wzrostu produkcji jest wyższa niż przed rokiem, a zawartość tłuszczu się zmniejszyła. Krowy dają coraz więcej mleka i jest ich nieznacznie mniej niż w roku ubiegłbym. W Niemczech obecnie jest ok 93 tysiące hodowców bydła mlecznego oraz 4,18 mln sztuk krów.  Średnio w Niemczech na jedno gospodarstwo przypada 45 krów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *